Ana sayfa GÜNDEM 20 metre derinliğinde obruk oluştu

20 metre derinliğinde obruk oluştu

14
0
PAYLAŞ

Konya ilinde daha önce de meydana gelen obruk hadisesine bir yenisi daha eklendi. Bu kez Karapınar ilçesinde bir arazide geniş ve derin oluşan obruk etrafında güvenlik önlemi alındığı bildirildi.

Konya ilinde ortaya çıkan obruk başta toprak sahibi olmak üzere gören tüm vatandaşları panikletti. Şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar obruk nasıl oluşur diye sormaya başladılar.

Konya iline bağlı Karapınar İlçesine bağlı Reşadiye Mahallesi Küllükuyu bölgesinde bir arazide oluşan obruk büyük şaşkınlığa neden oldu. Obruğu gören vatandaşlar panik içinde birbirlerine nasıl oldu bu obruk sorusunun yanıtlarını aramaya başladı. Görenleri şaşırtan obruk nasıl oluştu şimdilik sır perdesini koruyor. Bölgede daha önceki yıllarda da benzer obruk olaylarının yaşandığı ifade ediliyor. Yaşanan obruk olayları sonrasında vatandaşın bu ve benzeri obruklara alıştığı gelen bilgiler arasında.

Obruk nedir, nasıl oluşur?
Nedeni nasıl olduğu bilinmeyen “obruk” oluşumları tarihin pek çok zamanında pek çok yer ve yörede görülmütür. Obruk oluşumunun nasıl olduğuna ilişkin söytlenti ve şehir efsaneleri çokça bulunmaktadır. Türkiye’de benzer obruk hadiseleri ile karşı karşıya kalındığı biliniyor. Obruk kelime anlamı olarak “huni biçiminde çukur yer, kuyu” olarak biliniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here